تبلیغات
کتابخانه خانگی سارا و رکسانا - بلندخوانی و پرکردن کاربرگهای کتابی در زمینه "بهداشت دهان و دندان"

بلندخوانی و پرکردن کاربرگهای کتابی در زمینه "بهداشت دهان و دندان"

سه شنبه 26 آبان 1394 11:14 ق.ظ

نویسنده : زهرا عباسى

متاسفانه در مباحث آموزشی  آنطور که باید و شاید به  آموزش " بهداشت دهان و دندان " و شیوه های "مراقبت از دندانها "  پرداخته نشده  و اکثر افراد با این موارد آشنایی کافی ندارند.به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک جلسه از بلند خوانی های کتابخانه  را به کتابهایی در این زمینه اختصاص دهیم. من کتاب "بهداشت دهان و دندان " از انتشارات فنی ایران را به دلیل سادگی مطالب و  دارا بودن کاربرگهایی برای تمرین و آموزش بچه ها، برای این کار انتخاب کردم .
در ابتدای جلسه برای آشنایی بیشتر بچه ها با دندانها ، آنها بخش "همه چیز درباره دندانها" از کتاب "نخستین اطلس بدن من " را بلندخوانی  و در مورد مطالب مطرح شده با همدیگر گفت و گو کردند.پس از آن به بلندخوانی بخشهایی از کتاب" بهداشت دهان و دندان " و پر کردن کاربرگهای مربوطه پرداختیم.

دو هفته پیش ، دندانپزشک محترم ، آقای دکتر عبدا... محمدی صلحدار ، یک CD آموزشی در زمینه مراقبت از دندانها به کتابخانه اهدا کردند.مباحث جالبی در  این CD مطرح شده بود. در ادامه جلسه ، بچه ها  این CD آموزشى را مشاهده کرده و با  روشهاى صحیح مسواك زدن و كشیدن نخ دندان آشنا شدند. در انتهای جلسه نیز با توجه به مطالب مطرح شده ، براى یك مدل اسباب بازى که آقای دکتر فرهاد حسن زاده ، عموی سارا جان ، به او هدیه داده بودند؛ دندان ساختند.خوشحالم که این جلسه خیلی مورد توجه بچه ها قرار گرفت .در زمان ساختن دندانهای اسباب بازی من متوجه شدم که بچه ها به خوبی مطالب آموزشی را درک کرده و با انواع دندان و محل قرارگیری آنها آشنا شده اند.از آقایان دکتر "عبدا... محمدی صلحدار" و دکتر "فرهاد حسن زاده "برای کمکهای خوبشان در آموزش مباحث مرتبط با بلندخوانی این جلسه تشکر و قدردانی می کنم.

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 15 آذر 1394 11:11 ق.ظ